حفاظ استیل بانک

حفاظ استیل همانطور از نامش پیداست المان و قطعه ای از جنس استینلس استیل می باشد که کاربرد و عملکردی کاملا حفاظتی دارد. هدف از نصب و ساخت یک حفاظ استیل، بیشتر از آن که افزایش زیبایی از نظر معماری باشد، کاملا رویکردی امنیتی و حفاظتی دارد.گروه فنی خاموت به عنوان یکی از تولید کنندگان خوشنام حفاظهای استیل در انواع گوناکون (که در ادامه شرح داده خواهد شد)، در این مطلب سعی خواهد کرد ، انواع حفاظهای استیل که در ایران تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند را شرح داده و ویژگی ها و الزامات فنی مربوط به آنها را مورد بررسی قرار دهد.

قبل از بررسی انواع حفاظهای استیل مورد استفاده در ایران، لازم است یکبار دیگر اشاره کنیم که، هدف از نصب و اجرای انواع حفاظهای استیل، افزایش ضریب ایمنی و امنیت یک ساختمان و فضای خاص می باشد. حفاظهای استیل علاوه بر افزایش ایمنی و حفاظت فیزیکی در برابر خطرات ناشی از سرقت، باعث کاهش انگیزه سارقین (کاهش احتمال سرقت) جهت دستبرد می شوند. همچنین حفاظهای استیل گاهی صرفا جهت افزایش ایمنی کاربرد داشته و به عنوان حفاظ و جانپناه در یک فضای خاص نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع حفاظ استیل

۱- حفاظ استیل بانکی

۲- حفاظ استیل بالکن ( حفاظ استیل پنجره )

۳- حفاظ استیل جدا کننده (پارتیشن استیل)

۱- حفاظ استیل بانکی

حفاظ استیل بانکی

حفاظهای استیل بانکی صرفا عملکرد امنیتی داشته و برای حفاظت از بانکها در برابر خطر سرقت و نیز کاهش انگیزه سارقین (بطور کلی کاهش احتمال سرقت) نصب می شوند. حفاظهای استیل بانکی با توجه به طرح و نقشه معماری و نیز با توجه به شرایط یک پروژه هم می توانند در داخل فضای بانک نصب شده و هم می توانند بیرون نصب شوند. دلیل استفاده از حفاظهای استیل در بانکها جهت تامین امنیت لازم، به ویژگی های استیل مربوط می شود. استیل فلزی با دوام و در عین حال لوکس و زیباست. مقاومت بالا نسبت به خوردگی و زیبایی دو عاملی است که سبب شده استیل مهمترین انتخاب برای ساخت حفاظ های بانکی باشد.لازم است یاداور شویم که حفاظهای بانکی خود دارای ۲ نوع حفاظ استیل ثابت و حفاظ استیل متحرک هستند. حفاظ استیل متحرک عموما روبروی درهای اصلی بانک نصب می شود.

حفاظ استیل

با توجه اهمیت بالایی که حفاظ های استیل در تامین امنیت بانکها دارند، مشخصات فنی و الزامات مشخصی برای تولید و نصب این حفاظها وجود دارد. گروه فنی خاموت ، به عنوان یکی از اولین تولید کنندگان اینگونه از حفاظها، با بانکهای مختلفی همکاری داشته و توسط تیمهای نظارتی و فنی بسیاری از بانکها مورد ارزیابی قرار گرفته و تائید شده است، با مشخصات فنی و الزامات مربوط به حفاظهای بانکی کاملا آشنا بوده و تسلط کاملی به تمام جوانب فنی آنها دارد. در ادامه مهمترین الزمات فنی حفاظهای استیل بانکی که توسط گروه فنی خاموت رعایت می گردد، جهت آشنایی شما عزیزان آورده شده است.

مشخصات و الزامات فنی حفاظ استیل بانکی

  • نرده ها و پروفیلهای مورد استفاده در حفاظ استیل باید از گرید ۲۰۱ یا ۳۰۴ باشند.(در صورت درخواست مشتری از گریدهای بالاتر نیز استفاده می شود)
  • حداقل ابعاد پروفیل استیل مورد استفاده برای ساخت حفاظ استیل بانکی، باید از قوطی ۴۰ *۴۰ میلیمتر باشد.
  • حداکثر دهانه مجار (داخل به داخل) قابهای استیل ۱۱۰ سانتیمتر است.
  • قطر نرده های استیل باید حداقل ۲۵ میلیمتر باشد.
  • نرده های استیل باید از داخل توسط آرماتورهای فولادی به شماره ۱۴ یا ۱۶ تقویت شوند. (حداقل آرماتور پیشنهادی، شماره ۱۰ می باشد)
  • حداکثر فاصله مجار میان نرده های استیل نباید از ۱۲۵ میلیمتر یا ۱۲/۵ سانتیمتر بیشتر باشد. (فاصله داخل به داخل نرده ها)
  • نرده ها باید به صورت افقی نصب شوند.

برای مطالعه بیشتر در مورد استیل گرید ۳۰۴، می توانید مقاله “ویژگی های استیل ۳۰۴” را مطالعه نمایید.

حفاظ استیل بالکنی (حفاظ استیل پنجره ای)

حفاظ استیل بالکنی یا حفاظ استیل پنجره ای حفاظی است که برای محافظت از فضاهای مسکونی در برابر خطرات ناشی از سرقت، برای پنجره ها و بالکن هایی که امکان دسترسی به آنها توسط سارقین وجود دارد تدارک دیده شده و نصب می شوند. حفاظهای استیل بالکنی به عنوان نرده های بالکنی نیز کارایی داشته با این تفاوت که عموما تا زیر سقف بالکن بالا آمده و تمام فضا را به لحاظ تامین امنیت مسدود می کنند. تفاوت عمده ای که حفاظ های استیل بالکنی با حفاظهای بانکی دارند، در جهت قرار گیری نرده های استیل است که در حفاظهای استیل بالکنی بر خلاف حفاظهای بانکی، نرده های استیل بصورت عمودی نصب می شوند و دیگر اینکه حداکثر فاصله مجاز بین نرده ها مطابق با دستورالعمل سازمان آتش نشانی برابر با ۱۰ سانتیمتر می باشد.. دلیل استفاده از نرده های عمودی در حفاظهای بالکنی این است که سارقین نتوانند از آنها به عنوان نرده بانی برای دسترسی به طبقه بالا استفاده نمایند.

برای آشنایی بیشتر با انواع نرده ها و هندریلهای شیشه ای می توانید مقاله “انواع نرده شیشه ای” را مطالعه نمایید.

نرده ها و جدا کننده های استیل

پارتیشن استیل

نرده ها و جدا کنندهای استیل یا پارتیشن های استیل بیشتر از جنبه معماری داری اهمیت هستند و کارکرد آنها جدا سازی بصری و عملکردی فضاهای مختلف می باشد. این نوع از حفاظهای استیل کاملا با توجه به سلیقه معماران و یا سفارش دهندگان توسط گروه خاموت تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند. پارتیشن های استیل می توانند ثابت یا متحرک باشند. همچنین پارتیشن های استیل را می توان با اندازه های متغییر سفارش داد و نصب نمود. مزیت پارتیشن های استیل با اندازه متغییر این است که می توان گاهی از آنها صرفا به عنوان یک تیغه جدا کننده بخشی از فضا استفاده نمود و یا در مواقع لزوم با باز کردن آنها، تمام فضا را توسط پارتیشن مسدود کرده و تقسیم نمود. پارتیشن های متغییر استیل تولید شده در گروه خاموت از دو نوع لولایی و کشویی (یا ریلی) می باشند.

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب5٫00 می باشد.)
Loading...

پاسخی بگذارید

error: Content is protected !!