راهنمای انتخاب میز عسلی

وقتی قرار است به مجموعه مبلمان خانه خود یک میز عسلی اضافه کنید، اغلب به این میز به عنوان وسیله ای که قرار است گوشه ای از اتاق نشیمن یا خواب را پر کند فکر می کنید و به سایر کاربردهایی که یک میز عسلی می تواند برای شما داشته باشد توجه چندانی نمی شود. میز عسلی یک میز کوچک و همه کاره است که قرار نیست فقط مکانی برای قرار دادن سینی چای و نوشیدنی باشد. “خاموت” در این مطلب قصد دارد شما را کاربردهای مختلف و نکات جالبی درباره میز عسلی آشنا کند. این مطلب می تواند راهنمای خرید و انتخاب میز عسلی مورد نیاز شما باشد.

برای مطالعه در مورد میز عسلی، می توانید مقالات “میز عسلی استیل” و “میز و صندلی استیل” را مطالعه نمایید.

چقدر می خواهید پول خرج کنید

قبل از اقدام به خرید میز عسلی باید تعیین کنید که چقدر می خواهید برای اینکار هزینه کنید؟ میزهای عسلی مدل های گوناگون و جنس های مختلفی دارند و محدوده وسیعی از قیمت را در بر می گیرند. هرچه میز عسلی با کیفیت تر باشد، قطعا قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

انتخاب جنس میز عسلی

میزهای عسلی در طیف وسیعی از جنسهای مختلف تولید می شوند. انواع چوبها، شیشه، استیل،سنگ و … از عمده متریالهایی هستند که در ساخت میزهای عسلی مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال یک میز عسلی با صفحه شیشه ای می تواند احساس شفاف بودن را ایجاد کرده و به جای جلب توجه زیاد، با رنگ پس زمینه خود ترکیب شده و آن را نمایش دهد. اما یک میز عسلی با صفحه سنگ گرانیت مشکی، بشدت در فضا خودنمایی می کند. میزهای عسلی چوبی احساس راحتی و گرمی را به فضا انتقال می دهند ولی اگر دنبال ایجاد فضایی مدرن و متفاوت هستید، میز عسلی استیل گزینه ای بسیار خوب است.

برای مطالعه در مورد میزهای عسلی استیل می توانید مقاله “میز عسلی استیل” را مطالعه نمایید.

میز عسلی

اما برای انتخاب یک میز عسلی، باید سایر جوانب را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال گرچه صفحه های شیشه ای میزهای عسلی، زیبا هستند ولی این زیبایی شیشه در کنار خود، لکه ها و اثر انگشتهای بیشتر و در نتیجه نیاز به تمیز کاری بیشتر را نیز خواهد داشت. یا اگر در خانه کودک خردسال دارید، احتمال شکستن و ایجاد خطر از سوی میزهای شیشه ای همیشه وجود خواهد داشت. اینها نکاتی است که هنگام انتخاب و خرید میز عسلی باید حتما به آنها دقت کنید.

میز عسلی استیل - خاموت

انتخاب اندازه میز عسلی

برای اندازه میزهای عسلی ابعاد دقیقا استاندارد و مشخصی وجود ندارد. اما با توجه به ابعاد مبلها ، تناسبات فضا و نیز ابعاد و اندازه های بدن انسان، اندازه هایی پیشنهادی برای میزهای عسلی وجود دارند. مرسوم ترین ارتفاع برای میزهای عسلی بین ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر و اندازه صفحه میز عسلی نیز بین ۱۲۰ تا ۶۰ سانتیمتر پیشنهاد می شود. اما این ابعاد صرفا ابعاد پیشنهادی هستند و بهترین کار این است که اندازه میز عسلی را با توجه عملکردی که از آن انتظار دارید و همچنین سایز مبلها و یا تخت خواب و نیز فضایی که بین مبلها و یا بین تخت و دیوار و … وجود دارد انتخاب کنید. به عنوان مثال پیشنهاد می شود که ارتفاع میز های عسلی کنار مبلی را هم ارتفاع کوسن های مبل در نظر بگیرید و ….

میز عسلی

انتخاب شکل و فرم میز عسلی

انواع مختلف و بسیار گوناگونی از میزهای عسلی همه روزه ساخته شده و مردم نیز با توجه به سلیقه خود از آنها استفاده می کنند. گرچه با توجه به انواع فرمها و شکلهایی که میزهای عسلی ساخته می شوند می توان پیشنهادهایی کلی را نیز در نظر گرفت.

میزهای مستطیلی شکل، فرمی کلاسیک دارند و به با توجه به چیدمان انواع مبلها براحتی قابل استفاده هستند. میزهای عسلی یا جلو مبلی مستطیل شکل کاربری فضا را به حداکثر می رسانند و تمام کسانی که روی مبلها نشسته اند براحتی می توانند از آنها استفاده کنند. برای استفاده در اتاقهای کوچک و یا وقتی که با کمبود جا روبرو هستید، میزهای عسلی و جلو مبلی مستطیلی بهترین پیشنهاد هستند.

میزهای عسلی یا جلو مبلی دایره ای شکل و یا بیضی، حاشیه و گوشه های تیز یک میز مستطیل را ندارند و به همین دلیل برای خانه هایی که فرزند خردسال داشته و یا فضاهایی که کودکان در آن حضور دارند انتخابی عالی هستند.

میز عسلی را با توجه به سبک مبلمان انتخاب کنید

برای انتخاب میز عسلی،باید به سبک مبلمان و بطور کلی دکوراسیون داخلی فضا نیز دقت کنید. بصورت معمول میزهای عسلی و سایر مبلمان طراحی شده در سبک های کلاسیک، در اندازه ها و ابعاد مشخص تولید و عرضه می شوند، و وقتی فضای کلی مبلمان شما، مدرن نباشد، باید به ابعاد و اندازه ها دقت بیشتری کنید تا تناسبات میان همه اجزا رعایت شود.

ولی وقتی در فضا بصورت کلی از مبلمان و دکوراسیونی مدرن استفاده شده است، دست شما نیز در انتخاب بازتر خواهد بود و برای خلاقیت فضای بیشتری خواهید داشت. در اینجا نیز قطعا تناسبات بسیار مهم است ولی شما راحت تر می توانید از میزهایی با انواع طرحها و اندازه های غیر مرسوم ولی کاربردی استفاده نمایید.

میز عسلی استیل - خاموت

میز عسلی

به ترکیب رنگها دقت کنید

انتخاب میز عسلی از نظر فرم و طرح و ابعاد و اندازه بسیار مهم است ولی اگر در انتخاب هر کدام ار آنها اشتباه کرده باشید با انتخاب یک رنگ مناسب می توانید این اشتباه را از چشمها مخفی کنید.طراحان داخلی برای ایجاد تعادل رنگ در یک فضا، از ترکیب خاصی استفاده می کنند که به آن، ترکیب ۶۰-۳۰-۱۰ می گویند. این ترکیب، نسبتهای مختلفی از رنگ در فضا را نشان می دهد و به عنوان یک تناسب رنگی تقریبا همه کاره از آن استفاده می شود. مفهوم ترکیب ۶۰-۳۰-۱۰ اینگونه نعریف می شود : در هر فضا ۶۰ درصد برای رنگ غالب و اصلی فضا باید در نظر گرفت، ۳۰ درصد برای رنگ دوم (مثلا رنگ قرنیزها و قاب و چارچوب در و .. ) ۱۰ درصد برای دیگر رنگها که به حس و حال همان فضا و یا علاقه مندی های شخصی مربوط می شود.

برای ایجاد هماهنگی در یک فضا و اتاق حتما از یک رنگ مکمل استفاده کنید و از کنتراست رنگها برای جلوه بیشتر استفاده نمایید. مثلا یک میز نارنجی در یک اتاق آبی را تصور کنید. رنگها بسیار تاثیرگذارند.

میزهای عسلی با چند عملکرد

گاهی می توان از میزهای عسلی و یا میزهای جلو مبلی عملکردهای بیشتری را انتظار داشت و با انتخابی درست کارایی این میزها را افزایش داد. به عنوان مثال می توانید از میزهایی استفاده کنید که قفسه هایی برای قرار دادن کتابها یا وسایل تزئینی و دکوراتیو دارند. البته نباید خیلی هم فضای میز را شلوغ کنید، چند کتاب و مجله و یا یک گلدان زیبا و خوش رنگ می تواند دکوراسیون شما را زیباتر کنند.

میز عسلی

هنگام انتخاب، کودکان را از یاد نبرید

اگر در خانه کودک دارید حتما باید هنگام خرید میز به این نکته دقت کنید. سعی کنید از میزهای شیشه ای استفاده نکنید و یا سراغ میزهایی که گوشه های تیز و یا لبه هایی که می توانند برای بچه ها خطرناک باشند، نروید. میزهای گرد یا میزهایی که گوشه های گرد دارند برای شما انتخابی بهترند. تا جایی که امکان دارد از میزهایی استفاده کنید که نیاز به تمیز کاری زیادی نداشته باشند، به عنوان مثال میزهای شیشه ای را باید مدام تمیز کنید تا لکه ها و اثر دست و … روی آن معلوم نباشد.

جانمایی میز عسلی

پس از انتخاب و خرید میز عسلی، مهمترین مساله جانمایی آن است. سعی کنید میز عسلی را در جایی قرار دهید که رفت و آمد اطراف آن به راحتی انجام شود. اگر از میز عسلی به عنوان میز جلو مبلی استفاده می کنید باید برای راحت بودن افرادی که روی مبلها نشسته اند، حتما فضای کافی ،حدود یک متر در نظر بگیرید. اگر این فاصله مناسب را در نظر نگیرید،میهمانان برای حرکت دادن پاهایشان به مشکل خواهند خورد و احساس راحتی نمی کنند.

  میز جلو مبلی

گروه فنی خاموت تولید کننده انواع میزها و صندلی استیل، چهارپایه استیل، میزهای عسلی و سایر مبلمان استیل.

گروه فنی خاموت تولید کننده میزها و صندلی و مبلمان استیل مطابق به طرح و نقشه معماران ، طراحان و مشتریان می باشد.

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب4٫67 می باشد.)
Loading...

پاسخی بگذارید

error: Content is protected !!