یراق آلات شیشه سکوریت

درب های سکوریت امروزه از پر کاربرد ترین درها برای استفاده در انواع فضاها به شمار می روند. ویژگی های جالب شیشه های سکوریت مانند مقاومت بالا، قیمت مناسب، ایمنی خوب، ظاهر زیبا و …. سبب شده که انواع مختلفی از درهای سکوریت، در پروژه های مختلف با کاربری های گوناگون مانند فروشگاه ها، بانکها، ساختمانهای اداری، لابی های هتل و … امروزه مورد استفاده قرار بگیرند.استفاده از درهای شیشه ای سکوریت، سبب شده که نیاز به یراق آلات شیشه سکوریت مانند لولای شیشه سکوریت ( لولای در سکوریت ) و … نیز افزایش پیدا کرده و مورد توجه قرار بگیرد. درهای سکوریت با توجه به تنوع بالایی که از نظر نوع و تیپ بندی دارند، یراقهای مختلفی نیز در آنها مورد استفاده قرار گرفته و کاربرد دارند. انواع مختلف یراق آلات شیشه سکوریت را می توان بصورت زیر دسته بندی و تقسیم نمود.

لولای درب سکوریت

  • لولای شیشه سکوریت ( لولای در سکوریت )
  • قفل شیشه سکوریت ( قفل در سکوریت )
  • دستگیره شیشه سکوریت ( دستگیره در سکوریت )
  • ریل شیشه سکوریت ( ریل در سکوریت )
  • استوپ شیشه سکوریت ( استوپ در سکوریت )
  • بست شیشه سکوریت ( بست در سکوریت )

فروش دستگیره درب سکوریت

گروه فنی خاموت به عنوان یکی از تامین کنندگان و تولید کنندگان انواع یراق آلات شیشه سکوریت ( یراق آلات درب سکوریت) در ادامه این مطلب ، در مورد انواع یراق آلات شیشه سکوریت ، موارد و نکات فنی ضروری را توضیح خواهد داد.

برای آشنایی بیشتر با شیشه های سکوریت و انواع شیشه ها می توانید مقالات “انواع شیشه ها” و “شیشه سکوریت” را مطالعه نمایید.

لولای شیشه سکوریت ( لولای در سکوریت )

لولا ها یکی از مهمترین قطعات و کاربردی ترین اجزاء در انواع یراق آلات شیشه سکوریت محسوب می شوند. درهای سکوریت نیز مانند همه درهای دیگر نیاز به لولا دارند. وظیفه اصلی لولا در همه درها، علاوه بر اتصال درب به فریم اصلی، کمک به گردش آسان و ساده درب حول یک محور و اصطلاحا باز و بسته شدن آن است. همچنین لولا باید وزن درب را نیز تحمل کرده و درب را بصورت معلق نگه دارد. با توجه به اینکه دربهای سکوریت دربهای شفاف محسوب می شوند، زیبایی لولای شیشه سکوریت ( لولای در سکوریت ) اهمیت بسیاری دارد. به همین دلیل در تولید لولای شیشه سکوریت ( لولای در سکوریت ) سعی می شود از آلیاژ استیل و یا فولادهای روکش دار استفاده شود تا علاوه بر مقاومت بالا نسبت به خوردگی ، طول عمر زیاد و تحمل وزن مناسب ، ظاهری زیبا و آراسته نیز داشته باشند. انواع محتلفی از لولای درب سکوریت ،در بازار وجود دارند که از مهمترین آنها می توان به لولای شیشه میرال ، لولای استوپی، لولای پارتیشنی، لولای حمامی و … اشاره نمود. از نظر سطح ظاهری و میزان درخشندگی، این لولا ها همچنین، در انواع برق ، خشدار و مات و از نظر رنگ ظاهری نیز در در انواع آبکاری ها مانند طلایی و مسی و رنگ اصلی استیل تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

برای آشنایی بیشتر با استیل و انواع آن می توانید مقالات “استیل ۳۰۴ و ۳۱۶” و “انواع ورق استیل” را مطالعه نمایید.

لولای شیشه سکوریت

در انتخاب لولاهای شیشه سکوریت ( لولاهای در سکوریت ) توجه به چند نکته بسیار اهمیت دارد :

نخست آنکه لولای شیشه سکوریت ( لولای درب سکوریت ) باید قابلیت اتصال به شیشه سکوریت و فریم اصلی را داشته باشد. دومین نکته مهم این است که تعداد لولا ها باید با توجه به وزن درب و شیشه سکوریت انتخاب شوند و در این انتخاب باید به میزان باربری لولا بسیار دقت نمود و سومین نکته مهم در انتخاب و نصب لولای شیشه سکوریت ( لولای در سکوریت ) توجه به جانمایی صحیح لولا ها روی فریم اصلی در می باشد. تا لولا ها به خوبی، لنگر ناشی از وزن درب را تحمل کرده و به مرور زمان درب از حالت رگلاژ خارج نشود.

از عمده ترین مشکلاتی که در اثر انتخاب و یا جانمایی اشتباه لولای درب سکوریت اتفاق می افتد،می توان به مواردی مانند، افتادگی درب روی زمین و کشیده شدن آن روی زمین، جفت نشدن درب با فریم اصلی و بسته نشدن کامل آن، شکستن درب سکوریت از محل اتصال به لولا به دلیل وزن بالای درب و عدم تحمل وزن آن توسط لولا ها و … اشاره نمود.

فروش دستگیره درب سکوریت

*نکته مهم در این مورد این است که، در صورت عدم توجه به نکات فنی و ایمنی لازم در انتخاب و نصب لولای سکوریت ( لولای درب سکوریت ) علاوه بر اینکه احتمال شکستن درب و از کار افتادن آن و در نتیجه از بین رفتن هزینه های صورت گرفته وجود دارد، احتمال بروز خطرات جانی نیز، باید حتما مورد توجه قرار بگیرد.

کارشناسان گروه فنی خاموت، آماده اند تا شما را در انتخاب بهینه انواع لولاهای درب سکوریت و سایر یراق آلات شیشه سکوریت یاری دهند.

یراق آلات شیشه سکوریت

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب5٫00 می باشد.)
Loading...

پاسخی بگذارید

error: Content is protected !!