نرده شیشه ای فیکس پوینتی

نرده شیشه ای فیکس پوینتی یکی از پرطرفدارترین انواع نرده های شیشه ای، هستند. نرده شیشه ای فیکس پوینتی ،نرده هایی بسیار زیبا با طرحی مدرن هستند که امکان ایجاد سطحی یکنواخت و یکدست از شیشه را به طراحان می دهند. سیستم نصب شیشه بوسیله فیکس پوینتها، یکی از معمولترین روشهای نصب شیشه است که از آن هم برای استفاده در نرده های شیشه ای در تراسها و ویدها و هم برای استفاده به عنوان نرده شیشه ای راه پله استفاده می شود.

فروش یو چنل

برای مطالعه بیشتر درباره انواع نرده های شیشه ای می توانید مقاله “انواع نرده شیشه ای” را مطالعه نمایید.

فیکس پوینت

استفاده از فیکس پوینت در نصب نرده شیشه ای راه پله

فیکس پوینت

استفاده از فیکس پوینت در نصب نرده شیشه ای بالکن

فیکس پوینت ها یا بولتهای نگهدارنده شیشه، قطعات فلزی از جنس استینلس استیل هستندکه برای نگهداری شیشه های هندریل یا نرده های شیشه ای بکار می روند. این بولتها که در تصویر زیر انواع مختلفی از آنها را مشاهده می کنید، در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید شده و از یک سو به سازه ساختمان (فلزی یا بتنی) وصل شده و از سویی دیگر شیشه را نگه می دارند.

دلیل استفاده از قطعات استینلس استیل برای تولید فیکس پوینت علاه بر ویژگی های فنی این آلیاژ مانند مقاومت بالا و نیز دوام در برابر خوردگی، ویژگی هایی ظاهری و زیبایی آن می باشد. (فیکس پوینتهایی ار جنس آلومنیوم نیز تولید می شوند)

فیکس پوینت

انواع مختلف فیکس پوینت از نظر ابعاد و اندازه، فرم و رنگ

فیکس پوینت ها بطور متوسط از ۴ جزء اصلی تشکیل شده اند. این اجزاء اصلی در تمام فیکس پوینتها مشترک هستند ولی نوع، ابعاد و تعداد آنها می تواند متفاوت باشد. اجزاء اصلی هر فیکس پوینت عبارت است از :

  • بولت اصلی که وظیفه نگهداری شیشه را به عهده دارد.
  • کانکتور که در پشت شیشه قرار می گیرد.
  • واشر نشیمن شیشه.
  • در پوش یا دکمه نهایی.

فیکس پوینت

نمایی نزدیک از یک فیکس پوینتفیکس پوینت

نمونه ای از فیکس پوینت ها با قابلیت های نصب مختلف در سازه های چوبی، بتنی و فلزی

حدود سه چهارم از طول قطعات فیکس پوینت برای ثابت نگهداشتن شیشه در جای خود و تحمل وزن شیشه به کار می رود و مابقی طول هر قطعه صرفا عملکرد زیبایی و یا نگهداری شیشه و کنترل لرزشها را بر عهده دارد.بخش عمده ای از این قطعات در پشت شیشه قرار می گیرند و اصلا دیده نمی شوند. تنها بخشی از فیکس پوینت که دیده می شود درپوش یا همان قطعه ای است که اصطلاحا، به آن دکمه گفته می شود. دگمه پس از قرار گیری شیشه روی فیکس پوینت نصب می شود و در حقیقت درپوشی برای سایر بخشهای فیکس پوینت بوده و تمام زیبایی فیکس پوینت در ظرافت تولید همین قطعه نهفته است. درپوشهای فیکس پوینت را بیشتر به صورت دایره و یا مربع تولید می کنند ولی با توجه به سفارش، این قطعات قابل تغییر هستند.

فیکس پوینت

فیکس پوینت با درپوش مربعی شکل

فیکس پوینت

فیکس پوینت با درپوش مربعی گرد

همانطور که در مقاله انواع نرده های شیشه ای نیز مطرح شده است، نکته مهمی که درباره نرده شیشه ای فیکس پوینتی باید به آن توجه نمود این است که در این روش فیکس پوینتها و در نتیجه شیشه باید مستقیما به جداره سازه و یا پله نصب شوند و در نقاطی که اختلاف ارتفاع وجود نداشته باشد امکان اجرای این روش برخلاف روشهایی مانند نرده های پایه دار و یا نرده های یو چنل دار، وجود ندارد.

اما نکته مثبتی که در نصب شیشه ها توسط فیکس پوینت وجود دارد امکان نصب شیشه ها به این روش در تمامی سازه ها اعم از چوبی، فلزی و بتنی می باشدو علاوه بر این ها در این روش به راحتی می توان شیشه های منحنی و یا سایر فرمهای پیچیده را نصب نمود.

فیکس پوینت

نصب نرده شیشه ای توسط فیکس پوینت در پله چوبی

فیکس پوینت

نصب نرده شیشه ای توسط فیکس پوینت در سازه بتنی

فیکس پوینت

نصب نرده شیشه ای توسط فیکس پوینت در سازه فلزی

فیکس پوینت

نصب نرده شیشه ای منحنی توسط فیکس پوینت

فروش یو چنل

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب5٫00 می باشد.)
Loading...

پاسخی بگذارید

error: Content is protected !!