دستگیره درب سکوریت

درب های سکوریت امروزه از پر کاربرد ترین درها برای استفاده در انواع فضاها به شمار می روند. ویژگی های جالب شیشه های سکوریت مانند مقاومت بالا، قیمت مناسب، ایمنی خوب، ظاهر زیبا و …. سبب شده که انواع مختلفی از درهای سکوریت، در پروژه های مختلف با کاربری های گوناگون مانند فروشگاه ها، بانکها، ساختمانهای اداری، لابی های هتل و … امروزه مورد استفاده قرار بگیرند.استفاده از درهای شیشه ای سکوریت، سبب شده که نیاز به یراق آلات شیشه سکوریت مانند دستگیره درب سکوریت ( دستگیره شیشه سکوریت ) نیز افزایش پیدا کرده و مورد توجه قرار بگیرد. درهای سکوریت با توجه به تنوع بالایی که از نظر نوع و تیپ بندی دارند، یراقهای مختلفی نیز در آنها مورد استفاده قرار گرفته و کاربرد دارند. انواع مختلف یراق آلات شیشه سکوریت را می توان بصورت زیر دسته بندی و تقسیم نمود.

 • لولای شیشه سکوریت ( لولای در سکوریت )
 • قفل شیشه سکوریت ( قفل در سکوریت )
 • دستگیره شیشه سکوریت ( دستگیره در سکوریت )
 • ریل شیشه سکوریت ( ریل در سکوریت )
 • استوپ شیشه سکوریت ( استوپ در سکوریت )
 • بست شیشه سکوریت ( بست در سکوریت )

گروه فنی خاموت به عنوان یکی از تامین کنندگان و تولید کنندگان انواع یراق آلات شیشه سکوریت مانند دستگیره درب سکوریت ( دستگیره شیشه سکوریت در ادامه این مطلب ، در مورد انواع دستگیره درب شیشه ای ، موارد و نکات فنی ضروری را توضیح خواهد داد.

فروش دستگیره درب سکوریت

برای آشنایی بیشتر با شیشه های سکوریت و انواع شیشه ها می توانید مقالات “انواع شیشه ها” و “شیشه سکوریت” را مطالعه نمایید.

برای آشنایی بیشتر با انواع دستگیره های درب شیشه ای، می توانید مقاله “انواع دستگیره شیشه سکوریت” را مطالعه نمایید.

دستگیره درب شیشه ای

همه درها برای اینکه بتوان آنها را به راحتی باز و بسته نمود، نیاز به دستگیره دارند. درهای سکوریت نیز از این قاعده مستثنی نیستند و برای آنکه بتوان آنها را باز و بسته نمود و یا حرکت آنها را کنترل کرد به دستگیره شیشه سکوریت نیاز دارند. انواع مختلفی از دستگیره برای درهای ساخته شده از شیشه سکوریت وجود دارند که هرکدام ویژگی و زیبایی خاص خود را دارند. بطور کلی انتخاب دستگیره شیشه سکوریت امری بسیار سلیقه ای محسوب شده و با توجه به ویژگی های فضا و سلیقه طراحان و یا کارفرما این انتخاب صورت می گیرد. البته این بدان معنی نیست که انتخاب دستگیره شیشه سکوریت فاقد نکته های فنی و … می باشد.

گروه فنی خاموت به عنوان یکی از تولیدکنندگان و تامین کنندگان انواع دستگیره درب سکوریت در این مقاله شما را با انواع این دستگیره ها و نیز نکات فنی مربوط به آنها آشنا خواهد کرد. همچنین به یاد داشته باشید که برای انتخاب و یا خرید انواع دستگیره درب شیشه ای می تواند با کارشناسان گروه فنی خاموت مشورت نمایید.

ابعاد دستگیره درب شیشه ای

انواع مختلفی از دستگیره درب شیشه ای در گروه فنی خاموت تولید شده که هر کدام از آنها می توانند زیبایی و کارایی خاص خود را داشته باشند و زیبایی درب سکوریت شما را افزایش دهند. گروه فنی خاموت دستگیره درب سکوریت( دستگیره شیشه سکوریت ) را در انواع مختلفی از نظر ابعاد و اندازه (از طول ۲۰ سانتیمتر تا طول ۳ متر) در ضخامتها و قطر های مختلف تولید می کنند. به یاد داشته باشید که در صورتی که طول دستگیره درب سکوریت ( دستگیره شیشه سکوریت ) زیاد باشد باید حتما ضخامت پروفیلها و لوله های استفاده شده در دستگیره ها را جهت افزایش مقاومت و نیز کنترل لرزشها و … افزایش داد.

شکل ظاهری دستگیره درب سکوریت 

ددستگیره درب شیشه ای را می توانید در فرمهای دلخواه خود به گروه فنی خاموت سفارش دهید. این دستگیره ها می توانند به صورت منحنی یا صاف و یا هر شکل دیگری تولید شوند. علاوه بر فرم و شکل ظاهری، برای خرید دستگیره درب سکوریت می توانید ، دستگیره ها را بصورت آبکاری شده و در رنگهای رز گلد یا طلایی و یا در رنگ و ظاهری اصلی استیل به صورت مات، براق و خشدار سفارش دهید.

دستگیره درب سکوریت

جنس دستگیره شیشه سکوریت

دستگیره شیشه سکوریت، بیشتر از جنس استیل تولید می شود. مهمترین دلایل انتخاب آلیاژ استیل برای تولید دستگیره درب شیشه ای را می توان بصورت خلاصه در چند بند زیر بیان نمود.

 • مقاومت بالای آلیاژ استیل نسبت به خوردگی
 • استحکام بالا و کارایی مناسب
 • زیبایی ظاهری و جلای مناسب
 • لوکس بودن استیل از نظر ظاهری
 • امکان پرداخت مناسب و نامعلوم بودن محل جوشکاری ها
 • امکان آبکاری آلیاژ استیل
 • در دسترس بودن آلیاژ استیل و …….

برای آشنایی بیشتر با استیل و انواع آن می توانید مقالات “استیل ۳۰۴ و ۳۱۶” و “انواع ورق استیل” را مطالعه نمایید.

انواعدستگیره درب شیشه ای سکوریت

دستگیره های درب سکوریت، از نظر عملکردی بصورت کلی به دو نوع ساده و قفل دار قابل تقسیم هستند. در ایران بیشتر از نوع ساده این دستگیره ها استفاده می شود و درهای سکوریت، را از پایین و توسط زبانه هایی که در کف معماری فرو می روند قفل می کنند.

دستگیره درب سکوریت

نکته مهم

بیاد داشته باشید که دستگیره در سکوریت را باید قبل از ساخت درب سکوریت انتخاب کرده باشد و یا باید طول دستگیره را در هنگام سفارش گذاری شیشه، به سازنده درب سکوریت اطلاع دهید تا نسبت به سوراخ کاری شیشه با توجه دستگیره مورد نظر شما اقدام نماید. توجه داشته باشید که شیشه های سکوریت پس از تکمیل فرایند سکوریت شدن، به هیچ عنوان قابل سوراخکاری و … نیستند.

فروش دستگیره درب سکوریت

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز کسی به این مطلب رای نداده است)
Loading...

پاسخی بگذارید

error: Content is protected !!