کفشور خطی یک کفشور لوکس

استفاده از کفشوی یا کفشور خطی امروزه در بسیاری از پروژه ها، مخصوصا پروژه های بازسازی با استقبال معماران و طراحان مواجه شده است.کفشور های خطی یا گاتر های لوکس نسبت به کفشور های نقطه ای و معمولی که استفاده از آنها بسیار متداول است دارای عملکرد بهتر و همچنین ظاهر بسیار زیباتری می باشد. گروه فنی خاموت به عنوان یکی از اولین تولید کنندگان گاترها و کفشور های خطی لوکس در ابعاد و اندازه های سفارشی، در این مطلب شما را با این نوع از کفشورها و مزایای خرید کفشور خطی خطی آشنا خواهد کرد.

برای مطالعه بیشتر در این مورد، می توانید مقاله “آشنایی با کفشوی خطی” را نیز مطالعه نمایید.

خرید کفشور خطی - خاموت

کفشور خطی چیست؟

کفشور خطی یا گاتر،یک نوع کفشور یا زهکش صاف و کشیده است که معمولا به شکل مستطیل تولید می شود. این مدل از کفشور ، از کفشور های معمولی یا نقطه ای بسیار بزرگتر است و از آن برای تخلیه سریع آب در حمامها استفاده می شود. کفشور های خطی با توجه به ابعاد بزرگتر خود نسبت به سایر کفشورها سرعت تخلیه آب بالاتری داشته و از این نظر کارایی بهتری دارند.

کفشورهای خطی نه فقط به دلیل زهکشی بالا و امکان تخلیه سریع آبهای جاری شده در کف حمام، بلکه به دلیل ظاهر شیک و لوکسی که دارند، این روزها محبوبیت فراوانی یافته و خرید کفشور خطی از اولین انتخابها خریدها برای استفاده در حمامهای زیبا می باشند( کفشورهای خطی با توجه به ابعادی که دارند، براحتی و بدون اینکه آب های خروجی در آن سر ریز شده و یا اصطلاحا پس بزند، با سرعتی بالا، آبها را تخلیه می کنند). کفشورهای خطی راه حلی ایده آل برای حمامهای لوکس و مخصوصا حمامهایی که در آنها از سرامیک ها و سنگ ها ی اسلب در ابعاد بزرگ و نیز شیر آلات تزیینی استفاده شده می باشند. این کفشورها را می توان با انواع کفپوشهایی که در حمام استفاده می شوند مانند سرامیک، سنگ، وینیل، ترموود و … نصب نمود.

کفشور خطی استیل - خاموت

ویژگی های کفشور خطی

کفشورهای خطی از نظر طراحی عملکرد خوبی داشته و مزایای بسیار زیادی دارند. در میان انواع سیستم های زهکشی و تخلیه آب که در حمامها و … مورد استفاده قرار می گیرد، کفشور خطی بدون شک بالاترین بهره وری را داشته و بر خلاف سایر گزینه های موجود، تنوع بالایی از نظر طرح و ظاهر نیز ارائه کرده و می توانند طراحان با سلیقه های گوناگون را راضی کنند.

کفشور های خطی با توجه تنوع طرح و استفاده از انواع درپوشهای استیل با طرح های مختلف، یا درپوشهای سرامیک خور، کفشور را در حمام به یک نقطه کانونی تبدیل کرده اند.

خرید کفشور خطی استیل - خاموت

نکته های مهم برای انتخاب و خرید کفشور خطی

قبل از انتخاب و خرید کفشور خطی یا گاتر لوکس برای حمام باید چند عامل مهم را در نظر بگیرید. با توجه به این نکات مهم می توانید کفشور خطی، یا گاتر لوکس مناسب برای حمام خود را انتخاب کنید.

  • سبک شما در طراحی حمام چیست و از حمام چه انتظاری دارید؟
  • چقدر بودجه برای ساخت در نظر گرفته اید؟
  • کفپوشی که برای حمام انتخاب کرده اید چیست و چقدر برای شما مهم است؟

در ادامه مهمترین نکته هایی که هنگام انتخاب و خرید کفشور خطی، باید به آنها توجه نمود آورده شده اند.

یکپارچگی

استفاده از کفشور های خطی سرامیک خور، این امکان وجود دارد که بدون تغییر در ظاهر کفسازی و بدون ایجاد هیچ تغییری در مصالح استفاده شده در کف، تخلیه آبهای حمام به راحتی انجام گیرد. با خرید کفشور خطی سرامیک خور، براحتی و  صرفا با ایجاد یک یا دو شکاف در سطح کف،زهکشی را انجام می گردد. توجه داشته باشید که این مدل از کفشور های خطی امکان نصب سایر متریالها مانند سنگ و یا کفپوش های وینلی روی درپوش خود را دارند و اصطلاح سرامیک خور که در مورد این کفشور ها بکار می رود به این معنی نیست که امکان نصب سایر کفپوش ها وجود ندارد.

ایمنی

کفشور های خطی نسبت به کفشور های نقطه ای و … بسیار ایمن تر هستند. حتما می پرسید چرا؟

کفشور های خطی با توجه به عملکرد ۲ مر حله ای خود، امکان وارد شدن اجسام بزرگ به داخل سیستم فاضلاب را از بین می برند. همچنین این کفشور ها برای استفاده در حمامهایی که مورد استفاده معلولین قرار می گیرند، گزینه ای بسیار مناسب تر هستند زیرا مانعی برای چرخ های ویلچر ایجاد نمی کنند.

خرید کفشور خطی استیل - خاموت

نگهداری

کفشور های خطی و گاترهای لوکس بصورت معمول، تمیز تر از کفشور های نقطه ای و سایر کفشور ها هستند. مهمترین دلیل این امر نیز این است که این کفشور ها بر خلاف کفشور های نقطه ای دارای یک سبد آشغال گیر هستند، که متناسب با ابعاد کفشور و نیز قطر لوله ها و … طراحی شده است. این کمبود در کفشور های نقطه ای سبب شده که استفاده کنندگان مجبور به نصب انواع آشغال گیر های متفرقه روی کفشور های نقطه ای گردند که با توجه به کاهش دادن حجم خروجی آب، و کم کردن قطر لوله خروجی و نیز ممانعت از بسته شدن درپوش کفشور، علاوه بر ایجاد سر ریز و پس زدن آب، ظاهر نامطلوبی نیز در حمام ایجاد می نماید. نگهداری ساده این کفشور، در کنار عمر و ماندگاری آن، خرید کفشور خطی را کاملا مقرون به صرفه و از نظر اقتصادی توجیه پذیر کرده است.

محل نصب

یکی از مهمترین مزایای کفشور های خطی، سازگاری آنها با شرایط مختلف برای نصب است. کفشور های خطی در هر مکانی از حمام و با هر موقعیتی نسبت به دوش قابل نصب هستند. این مزیت به دلیل طراحی صاف و بدون درز آنها و نیز وسیع بودن مجرای آبرو در این کفشور هاست. با این حال بهترین محل برای نصب کفشور های خطی، نه در مرکز حمام بلکه در کنار دیوارها و گوشه حمام می باشد. به این ترتیب براحتی و با اجرای یک شیب یک طرفه،می توان تمام آبها را تخلیه نمود و از طرفی زیبایی کفسازی نیز از بین نرفته و نظم بند کشی دچار ناهماهنگی نمی شود.

گاتر استیل - خاموت

مشکلات نصب

نصب کفشور های خطی یا گاتر های لوکس به مراتب از کفشور های نقطه ای بسیار ساده تر است. برای نصب این کفشور ها، هم می توانید از کمک یک استاد کار و یا نصاب استفاده کنید و یا خودتان براحتی آن را نصب کنید. تنها نکاتی که هنگام نصب باید به آنها دقت کنید عبارتند از:

اطمینان از سلامت عایق رطوبتی،اطمینان از اتصال صحیح لوله کفشور به لوله فاضلاب و تراز بودن نهایی درپوش کفشور. به همین راحتی کار نصب انجام می شود.

کفشور خطی استیل - خاموت

مزایای کفشور خطی

  • یکی از مهمترین دلایلی که سبب خرید کفشور خطی می شود، تنوع نامحدود آنها از نظر طرح است. تنوع بالای انواع درپوشها در کفشور ها خطی یا گاتر های لوکس و نیز امکان تولید سفارشی درپوش ها با توجه به هر پروژه از مهمترین مزایای کفشور های خطی است.
  • امکان اجرای شیب یک طرفه در کفسازی در صورت استفاده از کفشور خطی، یا گاتر های لوکس مزیت دیگر این کفشور هاست. در کفشورهای نقطه ای استفاده از شیب های چند طرفه تمام آبها را از جهات مختلف به سمت کفشور هدایت کرده و با توجه به خروجی نقطه ای این کفشور ها، همیشه مشکل پس زدن آب و نیز جمع شدن آب روی کفشور های نقطه ای وجود خواهد داشت.
  • کفشور های خطی را می توان در کنار دیوارها و در امتداد یکی از دیوارهای حمام نصب نمود. این مزیت سبب می شود که بند کشی سنگ ها و سرامیکها بهم نخورده و از سوی دیگر می توان از سنگها و یا سرامیکها با ابعاد بزرگ استفاده نمود. با استفاده از کفشور های خطی، بدون شک کفسازی شیک تر و لوکس تری در حمام خواهید داشت.
  • سرعت تخلیه آب در کفشور های خطی بسیار بالاتر است. از سوی دگر تمیز کردن آنها نیز بسیار ساده تر و برخلاف کفشور های نقطه ای کاری چندش آور نیست و این نیز دلیل دیگری برای انتخاب و خرید کفشور خطی به عنوان کفشور حمام است.

گروه فنی “خاموت” یکی از اولین تولید کنندگان گاترهای استیل لوکس سفارشی در ایران بوده، که با توجه به طرح معماران و یا سلیقه کارفرمایان برای پروژه های مختلف داخلی، اقدام به تولید گاترها و کفشور های خطی لوکس استیل، با ابعاد سفارشی می نماید. گاتر های تولید شده توسط گروه فنی خاموت بصورت تمام استیل و از گریدهای ۳۰۴ یا ۳۱۶ (با توجه به شرایط پروژه و درخواست کارفرما) می باشد. توانایی تولید انواع درپوشهای گاتر استیل، از درپوشهایی با قابلیت نصب سنگ و سرامیک، تا درپوشهای تمام استیل ساده و طرحدار، در مجموعه “خاموت”سبب شده است که معماران بدون هیچگونه محدودیتی در طراحی، صرفا به زیبایی بیندیشند.

      گاتر استیل - خاموت

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب5٫00 می باشد.)
Loading...

پاسخی بگذارید

error: Content is protected !!