میز عسلی استیل

قبل از شروع صحبت در مورد میز عسلی استیل شاید خالی از لطف نباشد که اندکی با میزهای عسلی یا میزهای جلو مبلی و تاریخچه آنها آشنا شویم.

میز عسلی استیل - خاموت

میز عسلی میزی کوچک و نسبتا جمع و جور است که بیشتر در کنار و یا روبروی مبلها قرار می گیرد و مهمترین دلیل استفاده از آن، ارائه سرویس به کسانی است که روی مبلها نشسته اند. در مورد پیشینه میزهای عسلی نمی توان به تاریخچه ای دقیق اشاره کرد اما در بسیاری از کشورها به فراخور فرهنگ و صنعتی که داشته اند این میزها موجود بوده و مورد استفاده قرار گرفته اند. البته در برخی کشورها استفاده از میز عسلی جنبه عمومی تری داشته است.به عنوان مثال در کشور انگلستان از عصر رنسانس استفاده از میز عسلی رواج بیشتری یافته و یا در کشور ژاپن استفاده از میزهای کوتاهی مانند میز عسلی، در اتاق نشیمن از پیشینه ای بسیار کهن برخوردار است.

برای مطالعه در مورد میز و صندلی استیل می توانید مقالات “میز و صندلی استیل” و “راهنمای انتخاب میز عسلی” را مطالعه نمایید.

میزهای عسلی و جلو مبلی انواع مختلفی از نظر جنس، شکل و طرح دارند. اما بصورت معمول این میزها بیشتر از چوب و یا فلزاتی مانند استیل تهیه شده و مورد استفاده قرار می گیرند. میزهای عسلی و جلو مبلی استیل از پرطرفدار ترین انواع میزهای جلو مبلی و عسلی هستند. این میزها گاه بصورت تمام استیل و گاهی بصورت ترکیب با شیشه، سنگ، چوب و … تولید می شوند. از میان میزهای عسلی و جلو مبلی استیل ، میزهای عسلی استیل طلایی طرفداران بسیار زیادی داشته بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.

برای مطالعه در مورد انواع استیل می توانید مقاله “انواع گریدهای استیل” و “تفاوت استیل ۳۰۴ و ۳۱۶” را مطالعه نمایید.

میز جلو مبلی استیل - خاموت

گروه فنی خاموت” به عنوان یکی از تولید کنندگان میز عسلی استیل ، به عنوان همکار معماران برجسته ایرانی در بسیاری از پروژه های معماری داخلی و دکوراسیون های خاص، اقدام به تولید انواع مبلمان و میز عسلی استیل مطابق طرح سفارشی معماران نموده و مفتخر است که توانسته یاری دهنده طراحان و معماران در ایجاد و خلق زیبایی و تناسبات باشد.

شکل و فرم میز عسلی استیل

برای انتخاب میزهای عسلی و جلو مبلی ، فارغ از جنس و رنگ آنها باید به این نکته دقت نمود که، میزهای عسلی باید با توجه عملکردی که از آنها انتظار داریم انتخاب شوند. به عنوان مثال، گاهی میز عسلی به عنوان میزی در کنار تخت خواب و صرفا برای قرار دادن چند وسیله دکوری و ضروری مانند یک قاب عکس و یا ساعت رو میزی انتخاب می شود. در این حالت بهتر است میز با تخت خواب هماهنگ باشد. گاهی نیز میز عسلی کاربرد میز جلو مبلی را دارد. در این حالت گرچه میزهای چهارگوش فرمی کلاسیک و زیبا دارند ولی میزهای گرد راحت تر در فضا قرار گرفته و حرکت در اطراف آنها بسیار ساده تر  است. بصورت کلی برای این منظور قانون مشخصی وجود نداشته و سلیقه معماران و عملکرد مورد انتظار از میز عسلی تعیین کننده است. میزهای عسلی استیل نیز از این قاعده مستثنی نیستند.  

میز عسلی استیل - خاموت

ابعاد و اندازه های میز عسلی 

میز عسلی نیز مانند سایر وسایل و مبلمان مورد استفاده، دارای ابعاد و اندازه های بهینه و استاندارد می باشد. البته برای میز های عسلی بیشتر از آنکه اندازه های استاندارد و مشخصی وجود داشته باشد، در حقیقت بازه و محدوده استاندارد وجود دارد. در ادامه برای آگاهی شما این محدوده استاندارد و بهینه آورده شده است.

میز عسلی استیل - خاموت

  • ارتفاع میز عسلی جلو مبلی بهتر است بین ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر باشد. این ارتفاع برای میزهای جلو مبلی ابعادی مرسوم است. البته در این مورد باید به این نکته نیز توجه نمود که، بهتر است ارتفاع میز جلو مبلی حدود ۵ سانتیمتر از ارتفاع مبل بیشتر باشد و اگر مبل شما ارتفاع بیشتری دارد باید این نکته را در نظر داشته باشید.
  • میز عسلی استیل و سایر میزهای عسلی که در کنار مبل ها قرار گرفته و یا در کنار تخت خواب قرار می گیرند می توانند ارتفاع بیشتری نیز داشته و بین ۴۰ تا ۶۰ سانتیمتر ارتفاع داشته باشند.
  • در مورد میزهای عسلی که در کنار تخت قرار می گیرند باید توجه داشت که پیشنهاد می شود این میزها از لبه تخت بیشتر از ۱۵ سانتیمتر ارتفاع نداشته و بلندتر نباشند.
  • میز های جلو مبلی نباید خیلی بزرگ باشند و بهتر است طول آنها حداکثر دو سوم طول بزرگترین مبل باشد. البته طول میز عسلی استیل (جلو مبلی) و سایر میزهای جلو مبلی را تعداد نفراتی که قرار است از آن استفاده کنند تعیین می نمایند.

میز عسلی استیل - خاموت

در جدول زیر ابعاد و اندازه های میز جلو مبلی استیل (و سایر میز های جلو مبلی) با توجه به تعداد نفراتی که قرار است از آن استفاده کنند ذکر شده است.

 

میز مستطیل میز مربع میز گرد (دایره)

تعداد نفرات

عرض طول طول و عرض

قطر دایره

۲

۵۵ تا ۷۰ سانتیمتر ۷۰ تا ۸۰ سانتیمتر ۶۰ تا ۷۵ سانتیمتر ۵۵ تا ۷۰ سانتیمتر

۴

۷۰ تا ۹۰ سانتیمتر ۱۱۰ تا ۱۳۰ سانتیمتر ۸۰ تا ۱۰۵ سانتیمتر

۸۰ تا ۱۰۵ سانتیمتر

۶

۸۵ تا ۱۰۵ سانتیمتر ۱۵۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر ۱۱۰ تا ۱۳۰ سانتیمتر

۱۱۵ تا ۱۳۵ سانتیمتر

۸ ۸۵ تا ۱۳۵ سانتیمتر ۱۸۰ تا ۲۲۵ سانتیمتر ۱۲۰ تا ۱۳۵ سانتیمتر

۱۴۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر

میز جلو مبلی استیل - خاموت

بهترین گرید استیل برای میز عسلی

برای تولید میزهای عسلی استیل و سایر میزهای استیل به صورت معمول از ۲ گرید استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ استفاده می شود. هر کدام از این گریدهای استیل، ویژگی های فنی خاص خود را دارند ولی از نظر ظاهری به هیچ عنوان تفاوتی نداشته و اصلا قابل شناسایی نیستند. گرید استیل ۳۰۴ یک گرید معمولی است که برای تولید انواع میزها و مبلمان استیل مانند میز عسلی استیل و میز جلو مبلی استیل مورد استفاده قرار می گیرد. ولی در صورتی که در منطاق شرجی با رطوبت بالا زندگی می کنید (مانند جزیره کیش، بندر عباس و …) می توانید از استیل گرید ۳۱۶ نیز استفاده نمایید. گرچه استیل گرید ۳۱۶ مقداری گرانتر است ولی برای مناطق یاد شده این گرانی قطعا به نفع شما خواهد بود.

میز عسلی استیل - خاموت

نکته دیگر اینکه هم استیل گرید ۳۰۴ و هم ۳۱۶ قابلیت آبکاری به رنگهای طلایی و رزگلد را داشته و بنابر این برای تولید میز عسلی استیل طلایی  و رزگلد مورد استفاده قرار می گیرند.

برای انتخاب و خرید میز عسلی و جلو مبلی استیل می توانید در تمام روزهای هفته با کارشناسان “خاموت” تماس گرفته و با آنها مشورت نمایید. مجموعه “خاموت” تولید کننده انواع میزهای عسلی استیل سفارشی با طرح های خاص در انواع فرم ها و آبکاری های خاص می باشد.

برای مطالعه در مورد استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ می توانید مقالات “ویژگی های استیل ۳۰۴” و “مقایسه استیل ۳۰۴ و ۳۱۶” را مطالعه نمایید.

میز عسلی استیل - خاموت

تمیز کاری میز عسلی استیل

میز عسلی استیل نیز مانند هر وسیله و مبلمان دیگر مورد استفاده در خانه و محل کار نیاز به تمیز کاری های دوره ای داشته و برای حفظ جلا، براقیت و زیبایی آن لازم است که توسط مواد مخصوص تمیز کننده استیل یا پاک کننده های استیل، تمیز شوند.

در هنگام تمیز کردن میز های استیل باید دقت نمایید که به هیچ عنوان از جوهر نمک و یا محلول های همه کاره استفاده نکنید زیرا به مرور علاوه بر ایجاد لکه های دائمی روی سطح استیل، می توانند سبب خوردگی در استیل شوند.برای تمیز کردن میز عسلی استیل و سایر مبلمان استیل حتما از تمیز کننده های مخصوص اینکار استفاده نمایید.

برای مطالعه بیشتر در مورد تمیز کننده های استیل می توانید مقاله “تمیز کننده استیل” را مطالعه نمایید.

میز جلو مبلی استیل - خاموت

میز عسلی استیل - خاموت

گروه فنی خاموت تولید کننده انواع میزها و صندلی استیل، چهارپایه استیل، میزهای عسلی و سایر مبلمان استیل.

گروه فنی خاموت تولید کننده میزها و صندلی و مبلمان استیل مطابق به طرح و نقشه معماران ، طراحان و مشتریان می باشد.

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب4٫33 می باشد.)
Loading...

پاسخی بگذارید

error: Content is protected !!