انواع گریدهای استیل وکاربرد های آنها

فولاد چیست؟

فولاد آلیاژی بر پایه آهن است. از آنجا که عنصر اصلی در فرایند آلیاژی،به جز آهن،کربن است، فولاد با مقدار کربن آن تعریف میشود. فولاد با توجه به وزن می تواند بین ۰/۰۰۲ درصد تا ۲/۱ درصد،کربن داشته باشد. اما همیشه علاوه بر کربن و آهن حاوی مقادیری از عناصری مانند منگنز،فسفر،سولفور،سیلسکون و همچنین میزان ناچیزی از اکسیژن،نیتروژن و آلومینیوم نیز هست. در حالی که عناصر نام برده شده برای تبدیل آهن به آلیاژ فولاد همیشه به میزانی بسیار دقیق و معین مورد نیاز هستند، عناصر دیگری مثل منگنز،نیکل،کروم،بور،تیتانیوم،وانادیوم و نیوبیوم را می توان برای اصلاح ویژگی های آلیاژ اضافه کرد. گروه فنی “خاموت” در این مقاله به بررسی انواع گریدهای استیل به عنوان یکی از مهمترین آلیاژهای مورد استفاده در انواع صنایع پرداخته است.

انواع گریدهای استیل

چرا استیل یا فولاد زنگ نزن با فولاد معمولی تفاوت دارد؟

در شرایطی که فولاد در معرض رطوبت و نمک زیاد قرار بگیرد، آهن موجود در فولاد برای تشکیل اکسید آهن،اکسیده میشود. یک لایه از اکسید آهن بر روی سطح،قادر است سرعت تشکیل خود را افزایش داده، مشوقی برای خوردگی بیشتر خواهد شد و باعث به خطر افتادن ساختار فولاد می شود. استیل یا فولاد زنگ نزن حاوی نسبتی کافی از کروم برای تسهیل در شکل گیری یک لایه از اکسید کروم بر روی سطح مواد است. این لایه از اکسید کروم یک کاتالیزور برای تشکیل بیشتر اکسید کروم نیست(این لایه از اکسید کروم باعث تشکیل میزان بیشتری از اکسید کروم نمیشود) و از آهن درون سازه در برابر فرآیند اکسید شدن محافظت میکند.

 خاصیتی که به آن انفعال (غیر فعال کردن) گفته می شود. این ویژگی فولاد زنگ نزن، آن را به طور باور نکردنی در برابر خوردگی مقاوم می کند. پس همانطور که دریافتید، فولاد زنگ نزن یا استینلس استیل در حقیقت زنگ نزن نیست، بلکه توسط یک لایه از اکسید کروم مورد محافظت قرار گرفته و فرآیند اکسیداسیون در آن متوقف می شود.

انواع گریدهای استیل یا فولاد زنگ نزن:

با توجه به اینکه آلیاژ های گوناگون و مختلفی را بر پایه فلز آهن می توان تولید کرد که در برابر خوردگی مقاوم باشند (با توجه به ترکیبات مختلفی از عناصر و یا با تغییر در میزان عناصر ترکیبی)، انواع مختلفی از آلیاژ ها یا گریدهای های استیل تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند. برای نامگذاری انواع گریدهای استیل یک سیستم طبقه بندی ایجاد شده که از آن برای تسهیل در شناسایی آسان انواع گریدهای استیل، استفاده می گردد.

در ادامه شما با انواع گریدهای استیل و کاربرد مرسوم آنها به صورت تیتر وار آشنا خواهید شد. توجه داشته باشید که برخی از انواع فولاد زنگ نزن یا استیل به عنوان استیلهای “آستنیتی” توصیف شده است،به این معنا که آنها از گاما آلوتروپ آهن تشکیل شده اند.

**عبارت جایگزین مناسب به جای کلمه “Stainless Steel”  فولاد زنگ نزن می باشد اما با توجه به اینکه در زبان محاوره از کلمه استیل به جای فولاد زنگ نزن، استفاده می شود در این متن نیز منظور از استیل همان فولاد زنگ نزن یا  Stainless Steel”  می باشد**

انواع گریدهای استیل :

 استینلس استیل گرید ۱۰۲ آستنیتی،این نوع فولاد زنگ نزن به طور گسترده ای در صنعت مبلمان مورد استفاده قرار میگیرد.

استینلس استیل گرید ۲۰۰ : سری آلیاژ کروم-نیکل و منگنز آستنیتی، مصارف عمومی در انواع فعالیتهای مربوط به فلز کاری.

استینلس استیل گرید ۳۰۰ : سری آلیاژ کروم-نیکل آستنیتی. مرسوم ترین گرید استیل یعنی استیل ۳۰۴ در این دسته قرار گرفته است. این سری از فولاد زنگ نزن برای تولید ظروف غذا ، سینک، ابزار جراحی، مصارف عمومی در صنعت ساختمان و سایر ابزارها مورد استفاده قرار می گیرد.

استینلس استیل گرید ۴۰۰ : سری آلیاژ کروم آهنی و مارتنزیتی. این سری حاوی برخی از ضعیف ترین انواع استیل یا فولاد زنگ نزن می باشد. برخی از گریدهای بالاتر استیل در این دسته برای تولید کارد و چنگال و برخی از درجه های سخت تر برای چاقو ها و شمشیر ها مورد استفاده قرار میگیرند.

استینلس استیل گرید ۵۰۰: سری آلیاژ کروم مقاوم در برابر حرارت.

استینلس استیل گرید ۶۰۰: سری آلیاژ مارتنزیتی، شکل گرفته توسط رسوب گذاری سخت.

استینلس استیل گرید ۲۲۰۵: دوگانه (هم آهن و هم آستنیتی) آلیاژ با مقاومت عالی و مقاوم در برابر خوردگی.

استینلس استیل گرید ۲۲۰۴: یک آلیاژ از همه جهات مشابه مدل ۲۲۰۵ می باشد به جز مقدار کمی مولیبدن که منجر به کاهش مقاومت در برابر خوردگی می شود.

انواع گریدهای استیل

معروف ترین انواع گریدهای استیل :

استینلس استیل گرید ۳۰۴ : رایج ترین استیل مورد استفاده در میان انواع گرید های استیل، استیل گرید ۳۰۴ می باشد.استیل گرید ۳۰۴ دارای ۱۸-۲۰ درصد کروم و ۸-۱۰٫۵ درصد نیکل می باشد. البته در گرید استیل انواع مختلفی مانند گرید ۳۰۴L به عنوان جایگزین کم کربن برای ۳۰۴ وجود دارد و همینطور نمونه۳۰۴Cu  و۳۰۴N ،  که به ترتیب توسط مس و نیتروژن غنی و تقویت شده اند نیز موجود است.

از مهمترین کاربردهای انواع استیل گرید ۳۰۴ ، استفاده از این آلیاژ در صنایع غذایی می باشد. با وجود آلاژی که با نام A2 شناخته می شود و از مقاومت باور نکردنی در برابر خوردگی برخوردار است، براحتی می توان از استیل در صنایع و برنامه های مرتبط با مواد غذایی،مواد شیمیایی و یا آب شیرین و آشامیدنی استفاده نمود.استیل گرید ۳۰۴ ، ویژگی هایی دارد که استفاده از این استیل را در جوشکاری و یا ماشین کاری مناسب کرده و کار با آن را آسان می نمایند.

برای مطالعه بیشتر در مورد استیل گرید ۳۰۴، می توانید مقاله “ویژگی های استیل ۳۰۴” را مطالعه نمایید.

استینلس استیل گرید ۳۱۶ :  دومین گرید استیل از نظر میزان استفاده می باشد . ویژگی های مکانیکی و فیزیکی آن به فولاد زنگ نزن یا استیل گرید ۳۰۴ بسیار شباهت دارد اما تفاوت کلیدی در فولاد زنگ نزن ۳۱۶، وجود حدودا ۲-۳ درصد مولیبدن است. مولیبدن قابلیت محافظت در برابر کلراید ها و دیگر حلال های صنعتی  را دارد که یک مقاومت بالا در برابر خوردگی را به فولاد میدهد.

برای مطالعه بیشتر در مورد استیلهای گرید ۳۰۴ و ۳۱۶ می توانید مقاله “استیل ۳۰۴ و ۳۱۶” را مطالعه نمایید.

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب4٫50 می باشد.)
Loading...

پاسخی بگذارید

error: Content is protected !!