ورق استیل

ورق استیل یکی از پرکاربردترین مصالح مورد استفاده در صنعت ساختمان و سایر صنایع می باشد. برای خرید ورقهای استیل لازم است حداقل اطلاعات فنی یا شناخت نسبی از انواع تقسیم بندی های استیل را مورد توجه قرار داد. متاسفانه در ایران کمتر کسی در هنگام خرید ورقهای استیل به موارد فنی مربوط به آن دقت میکند، که همین امر نیز سبب ایجاد هزینه های اضافی برای پروژه ها و نیز کارایی و بازدهی پایین تر محصولات شده است.

انواع استیل (گریدهای مختلف استیل)

استیل در انواع گریدها و رده بندی های مختلفی تولید شده و در بازار موجود می باشد. البته از میان این گریدها و رده های مختلف استیل، برخی بسیار مرسوم بوده و استفاده عمومی و بالایی دارند و برخی دیگر نیز در موارد خاص و گاها کاربردهای بسیار ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع گریدهای استیل که تولید شده و موجود در بازار عبارتند از:

۱- استیل گرید ۲۰۰ (استفاده در لوازم خانگی – برخی قطعات مبلمان و …)

۲- استیل گرید ۳۰۰ (مناسب برای استفاده های عمومی و صنعت ساختمان-وسایل جراحی- صنایع دریایی و …)

۳- استیل گرید ۴۰۰ (مناسب برای استفاده های تزئیناتی-تولید قاشق و چنگال و قطعات دکوراتیو اتومبیل و …)

از میان گریدهای استیل، ورقهای استیل گرید ۳۰۴ و ۳۱۶ مرسوم ترین و پرکاربرد ترین ورقهای استیل مورد استفاده در صنایع مختلف هستند و بیشترین حجم تولید را نیز این دو گروه به خود اختصاص می دهند.

برای آشنایی بیشتر با استیل های ۳۰۴ و ۳۱۶ می توانید مقاله “ویژگی های استیل ۳۰۴ و ۳۱۶” را مطالعه نمایید.

برای مطالعه بیشتر در مورد استیل گرید ۳۰۴، می توانید مقاله “ویژگی های استیل ۳۰۴” را مطالعه نمایید.

ابعاد ورقهای استیل

گرچه امکان تهیه ورق استیل در ابعاد مختلف و سفارشی وجود دارد ولی با توجه به تولید کارخانه ها و ابعاد رول های استیل، ورقهای استیل در ابعاد استانداد و مشخصی تولید می شود. مرسوم ترین ابعاد ورقهای استیل که در بازار ایران قابل دسترسی می باشد ابعاد ۱۲۲۰ * ۲۴۴۰ میلیمتر می باشد.به جز این ابعاد، ورق در ابعاد ۱۰۰۰*۲۰۰۰ میلیمتر نیز از مرسوم ترین ابعاد ورقهای استیل موجود در بازار می باشد. عرض ورقهای ذکر شده با توجه عرض رولهای موجود در بازار تعیین می شود که با توجه به ابعاد ذکر شده می توان نتیجه گرفت رولهای استیل به عرض ۱۲۲۰ میلیمتر (۱۲۲ سانتیمتر) و ۱۰۰۰ میلیمتر (۱۰۰ سانتیمتر) مرسوم ترین ابعاد برای عرض رولهای استیل در بازار هستند. البته باید به این نکته توجه نمود که ورق با ابعاد سفارشی و مطابق درخواست کارفرما و مشتری نیز در بازار براحتی قابل تامین می باشد.

ضخامت ورقهای استیل

یکی از مهمترین پارامترهای تاثیر گذار در انتخاب ورقهای استیل، میزان ضخامت آن می باشد. ورقهای استیل را می توان از ضخامت ۰/۱ میلیمتر تا ضخامتی چند سانتیمتری تهیه نمود. برای استفاده در کارهای دکوراتیو ساختمان، ورق استیل ۲ میلیمتر پر استفاده ترین و پر کاربردترین استیل می باشد.

رنگهای مختلف ورق استیل

ورق استیل طلایی

ورقهای استیل با توجه به کاربردهای مختلف، در رنگهای مختلفی تولید شده و در دسترس هستند. ورقهای استیل را می توان با رویه ها و سطوح مختلفی مانند ورق مات ، ورق خش دار ، ورق براق یا میرور در بازار تهیه نمود. همچنین ورقهای استیل از نظر رنگ نیز با آبکاری های مختلف مانند ورقهای استیل طلایی ، استیل مسی و … تهیه نمود.

ورق استیل طرح دار

ورقهای استیل بصورت ساده، خشدار و ورقهای استیل طرح دار تولید شده و برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه ورقهای استیل در طرحهای مختلف نیز توسط کارخانه ها و کارگاههای مختلف تولید شده و در دسترس می باشند که از میان این طرحهای گوناگون می توان به موارد زیر اشاره نمود.

ورق استیل طرحدار

علاوه بر این طرحها ورقهای استیل بصورت پانچ شده (سوراخ دار) و ورق استیل با طرحهای ۳ بعدی و موج دار و … نیز براحتی قابل تامین می باشند.

ورق استیل طرحدار

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب5٫00 می باشد.)
Loading...

پاسخی بگذارید

error: Content is protected !!