میز و صندلی استیل

سالهاست که استفاده از میزها و صندلی استیل به عنوان یکی از مهمترین جلوه ها و المانهای مبلمان مدرن، در خانه، دفاتر کار و … رواج یافته است. سابقا مبلمان و میز و صندلی ها را بیشتر از چوب و یا از فلزاتی مانند آهن (بصورت ساده و یا فرفورژه) می ساختند. اما پس از ساخت استیل به عنوان یکی از مهمترین و زیباترین آلیاژهای آهن، استقبال بی نظیری از این فلز برای ساخت مبلمان و میز و صندلی بوجود آمد که هنوز نیز ادامه دارد.

دلیل استفاده از استیل در ساخت میزها و صندلی استیل را صرفا به مقاومت این فلز نسبت به خوردگی و اصطلاحا زنگ نزن بودن آن نمی توان مربوط دانست، بلکه عوامل و دلایل دیگری نیز در این میان تاثیر گذار بوده اند که مهمترین این دلایل در ادامه  این متن آورده شده اند.

میز استیل
میز تولید شده توسط گروه فنی خاموت

مهمترین دلایل استفاده از استیل در ساخت مبلمان:

 • مقاومت بالای استیل نسبت به خوردگی
 • جلای بسیار زیبا
 • فرم پذیری بسیار خوب این فلز برای ساخت فرمهای پیچیده
 • دوام و مقاومت بالا نسبت به شرایط محیطی
 • مقاومت نسبت به باربری
 • قابلیت جوشکاری خوب همراه با مشخص نبودن جای جوشکاری
 • قابلیت آبکاری بسیار خوب و درخشندگی عالی
 • در دسترس بودن و فراوانی
 • آنتی باکتریال بودن استیل
 • قابلیت تمیز کاری بسیار ساده و آسان
 • و …..

میز عسلی استیل - خاموت

برای مطالعه بیشتر در خصوص استیل می توانید مقالات “انواع ورق استیل” و ” استیل ۳۰۴ و ۳۱۶″ را مطالعه نمایید.

گروه فنی خاموت به عنوان یکی از تولید کنندگان میزها و صندلی های سفارشی استیل در ایران، از سالهای پیش اقدام به تولید و عرضه این محصولات با توجه به طرح پیشنهادی معماران و طراحان برای بسیاری از پروژه های لوکس و بسیار خاص در ایران کرده و این روند را تاکنون ادامه داده است. میزها و صندلی استیل که در گروه خاموت بنا به سفارش مشتری و یا مطابق طرح معماران و طراحان تولید می شود، کاملا انحصاری و خاص بوده و به همان پروژه تعلق دارد. البته گروه خاموت بنا به سفارش مشتریان، به تولید انبوه میزهای استیل و یا صندلی استیل اقدام کرده و این محصولات را بصورت عمومی در بازار عرضه می نماید.

انواع میز و صندلی :

میز و صندلیهای استیل را با توجه به نحوه کاربرد و محل مصرف ، می توان به چند گروه تقسیم نمود که عبارتند از:

 میز و صندلی استیل جهت استفاده در خانه های مسکونی : این گروه از میز و صندلیهای استیل ،عموما شامل میز عسلی استیل ، مبل استیل ، میز کنار مبلی استیل و … می باشد . میز استیل و یا صندلی استیل مورد استفاده در خانه ها عموما از استیل ۳۰۴ و در رنگ اصلی استیل و گاهی بصورت آبکاری های طلایی و یا رزگلد با سطح براق ، مات و خشدار تولید شده و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرند.

برای مطالعه بیشتر در مورد استیل گرید ۳۰۴، می توانید مقاله “ویژگی های استیل ۳۰۴” را مطالعه نمایید.

میز عسلی استیل - خاموت
میز عسلی تولید شده توسط گروه فنی خاموت

گروه فنی خاموت در تمام طرحها و رنگها و تمام مقاطع استیل، به تولید میز و صندلی پرداخته و مخصوصا در ساخت میز عسلی استیل و یا میز کنار مبلی استیل ، سعی می کند که برای هر مشتری از طرحهای منحصر بفرد و یونیک استفاده نماید. این میزها کاملا با توجه به نیاز و سلیقه مشتری تولید شده و در اختیار مشتری قرار می گیرند.

جلو مبلی استیل - خاموت
میز جلو مبلی تولید شده توسط گروه فنی خاموت

میز و صندلیهای استیل آزمایشگاهی و کارگاهی : گروه دیگری از میز و صندلیهای استیل، میز و صندلیهای آزمایشگاهی هستند که برای استفاده در آزمایشگاهها، کارگاههای صنعتی، آشپزخانه های صنعتی و … طراحی و تولید می شوند. مهمترین دلیل استفاده از میز و صندلیهای استیل در آزمایشگاها، علاوه بر مقاومت بالای این آلاژ نسبت به خوردگی، ویژگی آنتی باکتریال بودن آن است که برای استفاده در آزمایشگاهها بسیار اهمیت داشته و مهم است.

میز و صندلیهای استیل مورد استفاده در آزمایشگاهها، عموما بصورت میزهای استیل ساده از گریدهای ۳۰۴ و ۳۱۶ بوده که سطح براق و آینه ای با رنگ اصلی استیل دارند. برای استقاده از میز استیل مورد استفاده در کارگاهها و یا آشپزخانه های صنعتی، نیازی به استفاده از استیل گرید ۳۱۶ نیست و عموما استیل با گرید ۳۰۴ برای استفاده در این فضاها مناسب است مگر اینکه در آن مجموعه، از موادی استفاده شود که برای جلوگیری از خوردگی استیل نیاز به استفاده از استیلهایی با مقاومت بالاتر نسبت به خوردگی مانند گرید ۳۱۶ وجود داشته باشد.

میز عسلی استیل - خاموت

گروه خاموت امکان تولید انواع میزهای استیل ، صندلی استیل، چهارپایه استیل و سایر مبلمان مورد نیاز در آزمایشگاهها و فضاهای صنعتی را با توجه به طرح و نقشه مشتری داشته و علاوه بر این، تولیدات عمومی و پرکاربرد گروه فنی خاموت نیز برای استفاده در این فضاها، تولید شده و در اختیار مشتریان محترم قرار می گیرند.

میز استیل و سنگ - خاموت
میز اداری استیل و سنگ تولید شده توسط گروه فنی خاموت

صندلی و میزهای استیل فروشگاهی : دسته دیگری از تولیدات خاموت در گروه میزها و صندلی استیل را، میز و صندلی های فروشگاهی تشکیل می دهند . این میز و صندلی ها و همچنین استند ها و چهارپایه های استیل جهت استفاده در فروشگاهها و ویترین ها تولید شده و جنبه دکوراتیو آنها و بر میزان کارایی و نیز عملکرد آنها برتری دارد. این میزها و صندلی های بیشتر بصورت آبکاری و در رنگهای طلایی و رز گلد توسط گروه فنی خاموت تولید شده و به مشتریان محترم عرضه می گردند.

برای مطالعه بیشتر در مورد میز و صندلی استیل می توانید مقالات “میز عسلی استیل” و “راهنمای انتخاب میز عسلی” را مطالعه نمایید.

گروه فنی خاموت تولید کننده انواع میزها و صندلی استیل، چهارپایه استیل، میزهای عسلی و سایر مبلمان استیل.

گروه فنی خاموت تولید کننده میزها و صندلی و مبلمان استیل مطابق به طرح و نقشه معماران ، طراحان و مشتریان می باشد.

میز عسلی استیل - خاموت

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب4٫50 می باشد.)
Loading...

پاسخی بگذارید

error: Content is protected !!