راهنمای خرید میز تلویزیون

میز تلویزیون در کنار سایر انواع میزها، از پر کاربردترین و پر استفاده ترین میزها به شمار می رود. از زمانی که تلویزیون به عنوان یکی از مهمترین و ضروری ترین اقلام و لوازم خانگی در خانه ها مورد استفاده قرار گرفت، نیاز به میز تلویزیون برای قرار دادن و کنترل ارتفاع و جانمایی تلویزیون ایجاد شد و همزمان با تغییر انواع تلویزیون ها با توجه به پیشرفت علم الکترونیک، میزهای تلویزیون نیز دچار تغییرات اساسی و بنیادین شدند. گروه فنی “خاموت” در این مطلب مهمترین نکاتی که در هنگام خرید و انتخاب میز تلویزیون باید مورد توجه قرار گیرند را مورد بررسی قرار داده است.

برای مطالعه بیشتر در مورد میزهای استیل می توانید مقالات “میز و صندلی استیل” ، “میز عسلی استیل” و “راهنمای انتخاب میز عسلی” را مطالعه نمایید.

اندازه واقعی تلویزیون را مشخص کنید

قطعا شما هم این نکته را می دانید که هنگام خرید تلویزیون، ابعاد و اندازه تلویزیون یکی از مهمترین ملاکهای تصمیم گیری و انتخاب است. تلویزیون ها در ابعاد و اندازه های مختلفی مانند ۵۰ اینچ، ۴۰ اینچ و … تولید شده و بر اساس همین ابعاد و اندازه ها در بازار به مردم عرضه می شوند. اما نکته اینجاست که ابعاد تلویزیون نه بر اساس ابعاد واقعی طول و عرض تلویزیون، که بر اساس ابعاد قطر تلویزیون محاسبه شده است.یعنی وقتی از یک تلویزیون ۵۰ اینچ نام برده می شود، منظور تلویزیونی است که قطر صفحه تصویر آن ۵۰ اینچ است. در این اندازه گیری صرفا ابعاد صفحه تصویر تلویزیون ملاک است و ابعاد قاب تلویزیون محاسبه نمی گردد.

انتخاب میز تلویزیون

اما نکته مهم برای انتخاب میز تلویزیون مناسب، ابعاد واقعی یک تلویزیون یعنی طول و عرض (ارتفاع) دقیق و کامل آن است. انتخاب یک میز تلویزیون مناسب باید بر اساس ارتفاع تلویزیون و همچنین طول آن صورت گیرد. به یاد داشته باشید که انتخاب ابعاد مناسب برای میز، نه تنها برای زیبایی بیشتر دفترکار یا خانه شما مهم است، بلکه از نظر ایمنی و راحتی استفاده از تلویزیون نیز، مساله مهم و اساسی می باشد.

ارتفاع مناسب تلویزیون را در نظر بگیرید

به عنوان یک قاعده کلی بهتر است که مرکز صفحه نمایش تلویزیون دقیقا هم ارتفاع یا کمی پایین تر از، تراز ارتفاعی چشمهای بیننده قرار داشته باشد. برای اینکار و پیدا کردن ارتفاع مناسب میز،نیاز نیست محاسبات پیچیده ای انجام دهید. ابتدا ارتفاع و فاصله متوسط از کف تا تراز چشمها را پیدا کنید. ارتفاع تلویزیون را نیز اندازه گیری کنید و آن را نصف کنید. ارتفاع میز بعلاوه نصف ارتفاع تلویزیون باید با ارتفاع میانگین چشمها از کف برابر باشد.

انتخاب میز تلویزیون

طول مناسب میز تلویزیون را در نظر بگیرید

هنگام خرید و انتخاب میز تلویزیون حتما باید میزی را انتخاب کنید که طول آن از طول تلویزیون شما بیشتر باشد. این نکته سبب می شود که اولا احتمال آسیب دیدن تلویزیون در هنگام جابجایی وسایل و نیز رفت و آمد افراد از کنار آن، کاهش پیدا کرده و همچنین فضایی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با استفاده از اشیاء دکوراتیو کوچک، به زیبایی بیشتر محیط کمک کنید.

انتخاب میز تلویزیون

جدولی که در پایین آمده است می تواند راهنمای خوبی باشد برای انتخاب مناسب میز تلویزیون با طول مناسب.

حداکثر طول پیشنهادی میز تلویزیون

حداقل طول پیشنهادی میز تلویزیون ابعاد تلویزیون
۹۶ سانتیمتر ۸۶ سانتیمتر

۳۰ اینچ

۱۰۹ سانتیمتر

۹۹ سانتیمتر ۳۵ اینچ
۱۲۱ سانتیمتر ۱۱۲ سانتیمتر

۴۰ اینچ

۱۳۴ سانتیمتر

۱۲۴ سانتیمتر ۴۵ اینچ
۱۴۷ سانتیمتر ۱۳۷ سانتیمتر

۵۰ اینچ

۱۶۰ سانتیمتر

۱۵۰ سانتیمتر ۵۵ اینچ
۱۸۵ سانتیمتر ۱۷۸ سانتیمتر

۶۵ اینچ

۱۷۸ سانتیمتر

۱۷۸ سانتیمتر

بیشتر از ۷۰ اینچ

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب5٫00 می باشد.)
Loading...

پاسخی بگذارید

error: Content is protected !!