برش کاری توسط دستگاه واتر جت

واتر جت (water jet) یک ابزار صنعتی است که می تواند انواع مختلفی از مواد مانند فلزات ، سنگ و … را با استفاده از فشار بالای آب و مواد ساینده برش دهد. البته انواعی از دستگاههای واتر جت نیز وجود دارند که فقط و فقط توسط آب برشکاری را انجام می دهند و بیشتر برای برشکاری سطوحی از جنس چوب، لاستیکها و … کاربرد دارند. فشار آب در دستگاههای واتر جت با توجه به نوع دستگاه و توان کارکردی آن چیزی در حدود ۲۱۰ تا ۶۲۰ مگاپاسکال می باشد.

واتر جت

مزیت برشکاری توسط دستگاههای واتر جت، علاوه بر سرعت بالای برشکاری توسط این دستگاهها، دقت و ظرافت بسیار بالای آنهاست. دستگاههای واتر جت امکان برش سطوح بسیار سخت مانند فولاد با ظرافت بسیار بالایی را امکان پذیر کرده و علاوه بر این موضوع توسط این دستگاه می توان طرحهایی بسیار پیچیده با هر نوعی از خطوط (خطوط منحنی و یا خطوطی شکسته با زوایایی بسیار نامنظم) را به آسانی برشکاری نمود.

سابقا از دستگاههای واتر جت ،صرفا جهت استفاده در صنایع بسیار حساس استفاده می شد ولی با توسعه این تکنولوژی و تجاری شدن آن، امروزه در اکثر صنایع و حتی کارهای هنری از این دستگاهها استفاده می شود.

مهمترین مزایای استفاده از واتر جت

  • دقت برشکاری بسیار بالا را شاید بتوان مهمترین ویژگی برش توسط دستگاههای واتر جت به حساب آورد. بطور میانگین دقت برش توسط این ابزار چیزی در حدود ۱/۰ میلیمتر است.(حداکثر خطای امکان پذیر دستگاه واتر جت)
  • برشکاری ۳ بعدی و تولید قطعات بسیار پیچیده از دیگر مزایای دستگاههای برش واتر جت می باشد. این دستگاهها با استفاده از نرم افزار های مدل سازی ۳ بعدی امکان برشکاری در سطح و ارتفاع را بصورت همزمان برای شما فراهم می آورند.

برشکاری واتر جت

  • برشکاری مواد و سطوح در این روش بدون تغییر در ساختار اصلی مواد صورت می گیرد.با توجه به اینکه میزان گرمای تولید شده در این روش بسیار کم است، لذا تغییری در ساختار ذاتی مواد حادث نمی شود.
  • کاهش ضایعات حاصل از برشکاری توسط دستگاه واتر جت نسبت به سایر روشها از دیگر نکات مثبت کار با این دستگاه است. مقدار ضایعات تولید شده در این روش بسیار ناچیز می باشد.
  • نرمی خطوط برش و برشکاری منحنی ها به ظریف ترین حالت ممکن را نیز باید به ویژگی های این سیستم پر کاربرد افزود.

مجموعه خاموت در کنار سایر فعالیتهای خود، ارائه دهنده خدمات برشکاری واتر جت می باشد. رضایت مندی مشتریان ما با توجه به کیفیت بالا و قیمت پایین تر نسبت به سایر رقبا در این صنعت، تفاوتی است که مشتریان ما را به دوستانی دائمی بدل می کند.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب3٫67 می باشد.)
Loading...

پاسخی بگذارید

error: Content is protected !!